Suomen Eurasier Kerho ry

Näyttelytuloksia 2017

Käytettyjä lyhenteitä: ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T = tyydyttävä, HYL = hylkäävä, EVA = ei voida arvostella, SA = sertifikaatin arvoinen, PU = paras uros, PN = paras narttu, SERT = sertifikaatti, CACIB = kansainvälinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras

Hankasalmi (Erikoisnäyttely), 10.06.2017
Ralph Tarjan, Saksa
 
Dhunga Jedi Jade FI55851/16 (Invidus Temple Of Thought - Essente Qzabella Qria)
PEK 4
 
Berryspitz Ajanda FI54388/16 (Leiionspitz Yippee Yanko - Lumikedon Delladaa)
PEK 1, KP, VSP-PENTU (ISOJEN PENTUJEN ROP)
 
Steppen Hill's Hocus Pocus FI12437/17 (Ex Amino's Enchanted By The Thunder - Steppen Hill's English Rose)
PEK 3
 
Dhunga Jedi Princess FI55848/16 (Invidus Temple Of Thought - Essente Qzabella Qria)
PEK 2, KP
 
Karhunpesän Xreisi-Xenja FI55740/16 (Karhunpesän Kulta-Jaska - Zeldas Alize)
PEK 1, KP (VAUVALUOKAN VSP-PENTU)
 
Berryspitz Akraba FI54390/16 (Leiionspitz Yippee Yanko - Lumikedon Delladaa)
PEK 1, KP (ISOJEN PENTUJEN VSP)
 
Steppen Hill's Habanero FI12433/17 (Ex Amino's Enchanted By The Thunder - Steppen Hill's English Rose)
PEK 2
 
Steppen Hill's Hero Of The Day FI12432/17 (Ex Amino's Enchanted By The Thunder - Steppen Hill's English Rose)
PEK 3
 
Dhunga Kvarts Kvasir FI10237/17 (Ask Quartz Q Av Terjeviken - Afromines Yume Wa Yokoku)
PEK 1, KP, ROP-PENTU
 
Lumikedon Gentlemanni FI47774/16 (Emfi's Star Merak - Lumikedon Daigaduu)
JUN ERI, JUK 4
 
Lumikedon Gultahile FI47778/16 (Emfi's Star Merak - Lumikedon Daigaduu), om. Tuike Hyötyläinen, & Roni Mukkulainen,
JUN EH
 
Belleur Compagno FI26262/16 (Baloo Vom Wolfsland - Belleur Benedetta)
JUN ERI, JUK 1, PU2, SA, SER, ROP-JUNIORI
 
Essente Xamour Xasco FI49933/16 (Essente Ofedor Ostar - Kieristinga Fanny)
JUN EVA
 
Karhunpesän Zeniitti-Zumi FI40622/16 (Silmoralbion Rider of Rohan - Karhunpesän Kulta-Pisara)
JUN EH
 
Essente Xavier Xalic FI49932/16 (Essente Ofedor Ostar - Kieristinga Fanny)
JUN ERI, JUK 2, PU4, SA
 
Karhunpesän Graniitti-Gugu FI28809/16 (Steppen Hill's Evening Star - Karhunpesän Elegantti-Eveliina)
JUN ERI, JUK 3
 
Essente Wuschel Albert FI10319/16 (Lupus von det Hohen Steinert - Belaris von Mittelerde), om. Minna Nikkanen, Salo
NUO EVA
 
Essente Wuschel Sigmund FI10318/16 (Lupus von der Hohen Steinert - Belaris von Mittelerde), om. Joanna Juti, Kaarina & Sari Tamminen, Karinainen
NUO ERI, NUK 1, SA
 
Dhunga Happy Kaa FI16039/16 (Baloo Vom Wolfsland - Dhunga Dragon Tail)
NUO EH, NUK 2
 
Steppen Hill's Deep Purple FI53795/13 (Balule Fergo - Steppen Hill's Astral Romance), om. Tiina Roimu , Eurajoki
AVO EH
 
HeW-16 Steppen Hill's Ghost Rider FI33924/15 (Gandalf von Ragnvald - Steppen Hill's Before The Dawn)
AVO ERI, AVK 1, PU3, SA, VASERT
 
Steppen Hill's Good To Be Bad FI33925/15 (Gandalf vob Ragnvald - Steppen Hill's Before The Dawn)
AVO EH
 
Dhunga Fenriswolf FI18177/15 (Amur Vom Giebichenstein - Sofaulven Afrodite)
AVO ERI, AVK 4
 
FI MVA Steppen Hill's Goodbay To Romance FI33926/15 (Gandalf von Ragnvald - Steppen Hill's Before The Dawn)
AVO ERI, AVK 2, SA
 
Essente Wuschel Karl FI10315/16 (Lupus Von Der Hohen Steinert - Belaris Von Mittelerde), om. Kirsi-Maria Pänttönen, Tampere
AVO ERI
 
Lumikedon Feikki Ferrari FI29183/15 (Lumikedon Aikoni - Lumikedon Ciusa Caisa)
AVO ERI, AVK 3
 
C.I.B FI MVA LV MVA LVV-14 Nanuzzin Onnentoivotus FI26800/11 (Ares vom Federbach - Nanuzzin Mimosa), om. Elina Erkkilä, Juokslahti
VAL EH
 
Baloo vom Wolfsland FI29670/12 (Kriskella’s Kiowa of Whiteline - Gandajrika vom Braulshof), om. Elina Erkkilä, Juokslahti
VAL ERI, VAK 3
 
FI MVA SE MVA Lumikedon Enkelinkello FI13819/15 (Ask Quartz Q av Terjeviken - Lumikedon Balleriina)
VAL ERI
 
C.I.B FI MVA BALT JMVA EE JMVA LT JMVA LV JMVA BALTJV-15 HeJW-14 HeW-14 HeW-15 LTJV-15 TLNW-16 Essente Uandor Unyc FI23530/14 (Essente Giddy Gilbert - Lumikedon Cumma Cuttura), om. Maria Eerola, Hämeenlinna
VAL ERI, VAK 2, SA
 
FI MVA Karhunpesän Rento-Roope FI28925/12 (Finne von den Wuppertatzen - Karhunpesän Lumi-Kukka), om. Anna Pajunen, Tampere
VAL EH
 
FI MVA Karhunpesän Jymy-Jonne FI35935/14 (Karhunpesän Mesi-Parta - Zeldas Alize), om. Anna-Maria Sand, Hankasalmi
VAL ERI, VAK 1, PU1, SA, VSP
 
Alphacanis Strawberry Boy FI41875/14 (Balule Devil by Night - Alphacanis Attica), om. Johanna Poutanen, Karhula
VAL ERI
 
FI MVA EE MVA Rölli zum Weiacherhorn FI16062/11 (Einar-Finn von Regnvald - Heika vom Wolfböhl), om. Elina Erkkilä, Juokslahti
VAL ERI, VAK 4
 
EE MVA LT MVA Ask Quartz Q Av Terjeviken NO54054/09 (Enrique von Baden - Lady Tara L av Terjeviken)
VAL EH
 
C.I.B FI MVA BALT MVA BY MVA EE MVA LT MVA LV MVA NO MVA POHJ MVA RU MVA SE MVA RU JMVA HeW-10 JV-09 RFKV-11 Dante Belak des Legendes de Retz FI17219/10 (Baslak Danish des Legendes de Retz - Belize Tamysse des Legendes de Retz), om. Oksana Jokimies, Muurikkala
VET ERI, VEK 2
 
C.I.B FI MVA EE MVA LT MVA Kristallikuun Oiva FIN50576/06 (Kieristinga Apollo - Alexandrae), om. Elina Hyvärinen, Leppävirta
VET ERI, VEK 1, VET-VSP
 
Baloo vom Wolfsland FI29670/12 (Kriskella’s Kiowa of Whiteline - Gandajrika vom Braulshof), om. Elina Erkkilä, Juokslahti
JÄL JÄK 2, KP
 
Essente Yanchelle Yanya FI51549/16 (Kieristinga Dusty - Lumikedon Cumma Cuttura)
JUN ERI, JUK 4
 
LT MVA BALTV-17 Dhunga Happy Raksha FI16041/16 (Baloo vom Wolfsland - Dhunga Dragon Tail)
JUN ERI, JUK 1, SA
 
Lumikedon Gultamocca FI47777/16 (Emfi's Star Merak - Lumikedon Daigaduu)
JUN ERI, JUK 3
 
Belleur Cenerentola FI26265/16 (Baloo Vom Wolfsland - Belleur Benedetta), om. Jaana Heikkinen, Rautalampi
JUN ERI
 
Muscaleros Misty Blue FI19397/16 (Steppen Hill's Choosed Blues - Lumikedon Cultu Cimallus)
JUN ERI
 
TLNJW-17 TLNW-17 Karhunpesän Boheemi-Beata FI31897/16 (Leijonspitz Wildstar Walrus - Feuerblick Rhein)
JUN ERI, JUK 2, SA
 
Essente Wuschel Mercedes FI10325/16 (Lupus von der Hohen Steinert - Belaris von Mittelerde), om. Tiina Vartimo, Tampere & Merja Vartimo, Tampere
NUO EH
 
LT JMVA BALTJV-17 HeJW-16 JV-16 Dhunga Happy Tabaqui FI16040/16 (Baloo vom Wolfsland - Dhunga Dragon Tail)
NUO ERI, NUK 1, PN 2, SA, SERT
 
Sava Lupus Ferratus FI17350/16 PKR.V-22679 (Idol of Nordic Island - Kaya Lupus Ferratus)
NUO ERI, NUK 3
 
Karhunpesän Fantastinen-Fanny FI43971/15 (Karhunpesän Paukku-Pate - Zeldas Alize)
NUO ERI, NUK 2
 
Invidus Funeral Of Hearts FI39768/15 (Baloo vom Wolfsland - Invidus Crocodilus)
NUO EH, NUK 4
 
EE JMVA LT JMVA Dhunga Go Go Glücksfee FI43360/15 (Ares von Federbach - Dhunga Cane Coraggioso)
AVO ERI, AVK 2
 
Dhunga Fee FI18181/15 (Amur vom Giebichenstein - Sofaulven Afrodite)
AVO ERI, AVK 1, SA, VASERT
 
Belaris von Mittelerde FI41385/12 (Chester vom Helenenhof - Apanachi von Turm Ilgalar), om. Seppo Vartimo, Tampere & Merja Vartimo, Tampere
AVO ERI, AVK 4
 
FI MVA Steppen Hill's Girls Got Rhythm FI33928/15 (Gandalf von Ragnvald - Steppen Hill's Before The Dawn)
AVO ERI, AVK 3
 
Muscaleros Carmen FI49360/14 (Belleur Apeile - Lumikedon Cultu Cimallus)
AVO ERI
 
Invidus Crocodilus FI57563/12 (Brasko Tomimopa - Invidus Azariah), om. Johanna Kaarre,
AVO EH
 
FI MVA EE MVA EEJV-12 EEV-12 JV-11 TLNW-13 V-11 Blueberry Kiss Barcelonnette FI38697/11 (Kieristinga Dusty - Feuerblick Paris), om. Jessica Varjonen, Jyväskylä
VAL ERI
 
FI MVA HeJW-11 V-12 V-13 V-15 Lumikedon Cultu Cimallus FI52058/10 (Milaika’s Fenno Farouk - Fridlyckans Alice), om. Sari Sakala, Kuusa
VAL ERI, VAK 4
 
C.I.B FI MVA BALT MVA BY MVA EE MVA LT MVA LV MVA RU MVA SE MVA BALT JMVA EE JMVA LT JMVA LV JMVA RU JMVA BALTJV-10 EEJV-10 JMV-10 LVJV-10 RFKV-11 Asta vom Wolfsland FI17236/10 (O-Jey von der Hofener Rippe - Gandajrika vom Braulshof), om. Oksana Jokimies, Muurikkala
VAL EH
 
Fabulous Dantas Alpha Yu-Na FI13025/13 (Dante Belak des Legendes de Retz - Asta vom Wolfsland), om. Anne Soininen, Savonlinna
VAL ERI
 
FI MVA Dhunga Dragon Rider FI48950/13 (Okito von der Drachenweide - Nanuzzin Mimosa), om. Elina Vitikainen, Leppävirta & Juuso Vitikainen, Leppävirta
VAL ERI
 
Steppen Hill's English Rose FI21332/14 (Sandor Sayac - Steppen Hill's Before The Dawn), om. Sari Uusitalo, Kodesjärvi
VAL ERI, VAK 2, SA
 
EE MVA Dhunga Dragon Fire FI48949/13 (Okito von der Drachenweide - Nanuzzin Mimosa), om. Elina Erkkilä, Juokslahti
VAL ERI
 
FI MVA SE MVA HeJW-14 HeW-14 JMV-14 JV-14 Lumikedon Delladaa FI47843/13 (Baloo vom Wolfsland - Lumikedon Balleriina), om. Leena Kurkela, Kempele
VAL ERI, VAK 3
 
FI MVA Blueberry Kiss Bayonne FI38698/11 (Kieristinga Dusty - Feuerblick Paris), om. Anu-Mari Dahlman, Jyväskylä
VAL ERI, VAK 1, PN 1, SA, ROP, BIS
 
Lumikedon Daigaduu FI47844/13 (Baloo vom Wolfsland - Lumikedon Balleriina), om. Raili Ojanperä, Vihanti
VAL ERI
 
FI MVA Feuerblick Paris FIN33880/07 (Leiionspitz Nekku - Northernpride Sugar’N’Spice), om. Mirva Salmi, Jyväskylä
VET ERI, VEK 3
 
Feuerblick Nocturne FIN36347/05 (Havulinnun Custu Citkahros - Northernpride Sugar’N’Spice), om. Inka Kinnunen, Nummela
VET ERI, VEK 1, PN 3, SA, VET-ROP
 
FI MVA HeVW-15 VV-14 Essente Jafelie Jelda EJ51251/06 (Kieristinga Apollo - Eucham's Holly), om. Tiina Vartimo, Tampere & Merja Vartimo, Tampere
VET ERI, VEK 2, PN 4, SA
 
FI MVA JV-12 V-14 Steppen Hill's Before The Dawn FI17822/12 (Balule Fergo - Essente Nanchelle Nay ), om. Sari Uusitalo, Kodesjärvi
JÄL JÄK 1, KP
 
Steppen Hill's, Sari Uusitalo
KASV 3
 
Lumikedon, Raili Ojanperä
KASV 1, KP
 
Karhunpesän, Arja Lehervo
 
Essente, Sari Tamminen
KASV 4
 
Dhunga, Elina Erkkilä
KASV 2, KP
 

« Näyttelytuloksia 2017

« Näyttelyt