Suomen Eurasier Kerho ry

Näyttelytuloksia 2017

Käytettyjä lyhenteitä: ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T = tyydyttävä, HYL = hylkäävä, EVA = ei voida arvostella, SA = sertifikaatin arvoinen, PU = paras uros, PN = paras narttu, SERT = sertifikaatti, CACIB = kansainvälinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras

Hankasalmi (Erikoisnäyttely), 10.06.2017
Ralph Tarjan, Saksa
 
Dhunga Jedi Jade FI55851/16 (Invidus Temple Of Thought - Essente Qzabella Qria)
PEK 4
 
Berryspitz Ajanda FI54388/16 (Leiionspitz Yippee Yanko - Lumikedon Delladaa)
PEK 1, KP, VSP-PENTU (ISOJEN PENTUJEN ROP)
 
Karhunpesän Xreisi-Xenja FI55740/16 (Karhunpesän Kulta-Jaska - Zeldas Alize)
PEK 1, KP (VAUVALUOKAN VSP-PENTU)
 
Steppen Hill's Hocus Pocus FI12437/17 (Ex Amino's Enchanted By The Thunder - Steppen Hill's English Rose)
PEK 3
 
Dhunga Jedi Princess FI55848/16 (Invidus Temple Of Thought - Essente Qzabella Qria)
PEK 2, KP
 
Berryspitz Akraba FI54390/16 (Leiionspitz Yippee Yanko - Lumikedon Delladaa)
PEK 1, KP (ISOJEN PENTUJEN VSP)
 
Dhunga Kvarts Kvasir FI10237/17 (Ask Quartz Q Av Terjeviken - Afromines Yume Wa Yokoku)
PEK 1, KP, ROP-PENTU
 
Steppen Hill's Habanero FI12433/17 (Ex Amino's Enchanted By The Thunder - Steppen Hill's English Rose)
PEK 2
 
Steppen Hill's Hero Of The Day FI12432/17 (Ex Amino's Enchanted By The Thunder - Steppen Hill's English Rose)
PEK 3
 
Karhunpesän Graniitti-Gugu FI28809/16 (Steppen Hill's Evening Star - Karhunpesän Elegantti-Eveliina)
JUN ERI, JUK 3
 
Lumikedon Gentlemanni FI47774/16 (Emfi's Star Merak - Lumikedon Daigaduu)
JUN ERI, JUK 4
 
Lumikedon Gultahile FI47778/16 (Emfi's Star Merak - Lumikedon Daigaduu), om. Tuike Hyötyläinen, & Roni Mukkulainen,
JUN EH
 
Belleur Compagno FI26262/16 (Baloo Vom Wolfsland - Belleur Benedetta)
JUN ERI, JUK 1, PU2, SA, SER, ROP-JUNIORI
 
Essente Xamour Xasco FI49933/16 (Essente Ofedor Ostar - Kieristinga Fanny)
JUN EVA
 
Karhunpesän Zeniitti-Zumi FI40622/16 (Silmoralbion Rider of Rohan - Karhunpesän Kulta-Pisara)
JUN EH
 
Essente Xavier Xalic FI49932/16 (Essente Ofedor Ostar - Kieristinga Fanny)
JUN ERI, JUK 2, PU4, SA
 
Dhunga Happy Kaa FI16039/16 (Baloo Vom Wolfsland - Dhunga Dragon Tail)
NUO EH, NUK 2
 
Essente Wuschel Albert FI10319/16 (Lupus von det Hohen Steinert - Belaris von Mittelerde), om. Minna Nikkanen, Salo
NUO EVA
 
Essente Wuschel Sigmund FI10318/16 (Lupus von der Hohen Steinert - Belaris von Mittelerde), om. Joanna Juti, Kaarina & Sari Tamminen, Karinainen
NUO ERI, NUK 1, SA
 
Lumikedon Feikki Ferrari FI29183/15 (Lumikedon Aikoni - Lumikedon Ciusa Caisa)
AVO ERI, AVK 3
 
Steppen Hill's Deep Purple FI53795/13 (Balule Fergo - Steppen Hill's Astral Romance), om. Tiina Roimu , Eurajoki
AVO EH
 
HeW-16 Steppen Hill's Ghost Rider FI33924/15 (Gandalf von Ragnvald - Steppen Hill's Before The Dawn)
AVO ERI, AVK 1, PU3, SA, VASERT
 
Steppen Hill's Good To Be Bad FI33925/15 (Gandalf vob Ragnvald - Steppen Hill's Before The Dawn)
AVO EH
 
Dhunga Fenriswolf FI18177/15 (Amur Vom Giebichenstein - Sofaulven Afrodite)
AVO ERI, AVK 4
 
FI MVA Steppen Hill's Goodbay To Romance FI33926/15 (Gandalf von Ragnvald - Steppen Hill's Before The Dawn)
AVO ERI, AVK 2, SA
 
Essente Wuschel Karl FI10315/16 (Lupus Von Der Hohen Steinert - Belaris Von Mittelerde), om. Kirsi-Maria Pänttönen, Tampere
AVO ERI
 
FI MVA EE MVA Rölli zum Weiacherhorn FI16062/11 (Einar-Finn von Regnvald - Heika vom Wolfböhl), om. Elina Erkkilä, Juokslahti
VAL ERI, VAK 4
 
EE MVA LT MVA Ask Quartz Q Av Terjeviken NO54054/09 (Enrique von Baden - Lady Tara L av Terjeviken)
VAL EH
 
C.I.B FI MVA LV MVA LVV-14 Nanuzzin Onnentoivotus FI26800/11 (Ares vom Federbach - Nanuzzin Mimosa), om. Elina Erkkilä, Juokslahti
VAL EH
 
Baloo vom Wolfsland FI29670/12 (Kriskella’s Kiowa of Whiteline - Gandajrika vom Braulshof), om. Elina Erkkilä, Juokslahti
VAL ERI, VAK 3
 
FI MVA SE MVA Lumikedon Enkelinkello FI13819/15 (Ask Quartz Q av Terjeviken - Lumikedon Balleriina)
VAL ERI
 
C.I.B FI MVA BALT JMVA EE JMVA LT JMVA LV JMVA BALTJV-15 HeJW-14 HeW-14 HeW-15 LTJV-15 TLNW-16 Essente Uandor Unyc FI23530/14 (Essente Giddy Gilbert - Lumikedon Cumma Cuttura), om. Maria Eerola, Hämeenlinna
VAL ERI, VAK 2, SA
 
FI MVA Karhunpesän Rento-Roope FI28925/12 (Finne von den Wuppertatzen - Karhunpesän Lumi-Kukka), om. Anna Pajunen, Tampere
VAL EH
 
FI MVA Karhunpesän Jymy-Jonne FI35935/14 (Karhunpesän Mesi-Parta - Zeldas Alize), om. Anna-Maria Sand, Hankasalmi
VAL ERI, VAK 1, PU1, SA, VSP
 
Alphacanis Strawberry Boy FI41875/14 (Balule Devil by Night - Alphacanis Attica), om. Johanna Poutanen, Karhula
VAL ERI
 
C.I.B FI MVA BALT MVA BY MVA EE MVA LT MVA LV MVA NO MVA POHJ MVA RU MVA SE MVA RU JMVA HeW-10 JV-09 RFKV-11 Dante Belak des Legendes de Retz FI17219/10 (Baslak Danish des Legendes de Retz - Belize Tamysse des Legendes de Retz), om. Oksana Jokimies, Muurikkala
VET ERI, VEK 2
 
C.I.B FI MVA EE MVA LT MVA Kristallikuun Oiva FIN50576/06 (Kieristinga Apollo - Alexandrae), om. Elina Hyvärinen, Leppävirta
VET ERI, VEK 1, VET-VSP
 
Baloo vom Wolfsland FI29670/12 (Kriskella’s Kiowa of Whiteline - Gandajrika vom Braulshof), om. Elina Erkkilä, Juokslahti
JÄL JÄK 2, KP
 
TLNJW-17 TLNW-17 Karhunpesän Boheemi-Beata FI31897/16 (Leijonspitz Wildstar Walrus - Feuerblick Rhein)
JUN ERI, JUK 2, SA
 
Essente Yanchelle Yanya FI51549/16 (Kieristinga Dusty - Lumikedon Cumma Cuttura)
JUN ERI, JUK 4
 
LT MVA BALTV-17 Dhunga Happy Raksha FI16041/16 (Baloo vom Wolfsland - Dhunga Dragon Tail)
JUN ERI, JUK 1, SA
 
Lumikedon Gultamocca FI47777/16 (Emfi's Star Merak - Lumikedon Daigaduu)
JUN ERI, JUK 3
 
Belleur Cenerentola FI26265/16 (Baloo Vom Wolfsland - Belleur Benedetta), om. Jaana Heikkinen, Rautalampi
JUN ERI
 
Muscaleros Misty Blue FI19397/16 (Steppen Hill's Choosed Blues - Lumikedon Cultu Cimallus)
JUN ERI
 
Invidus Funeral Of Hearts FI39768/15 (Baloo vom Wolfsland - Invidus Crocodilus)
NUO EH, NUK 4
 
Essente Wuschel Mercedes FI10325/16 (Lupus von der Hohen Steinert - Belaris von Mittelerde), om. Tiina Vartimo, Tampere & Merja Vartimo, Tampere
NUO EH
 
LT JMVA BALTJV-17 HeJW-16 JV-16 Dhunga Happy Tabaqui FI16040/16 (Baloo vom Wolfsland - Dhunga Dragon Tail)
NUO ERI, NUK 1, PN 2, SA, SERT
 
Sava Lupus Ferratus FI17350/16 PKR.V-22679 (Idol of Nordic Island - Kaya Lupus Ferratus)
NUO ERI, NUK 3
 
Karhunpesän Fantastinen-Fanny FI43971/15 (Karhunpesän Paukku-Pate - Zeldas Alize)
NUO ERI, NUK 2
 
Invidus Crocodilus FI57563/12 (Brasko Tomimopa - Invidus Azariah), om. Johanna Kaarre,
AVO EH
 
EE JMVA LT JMVA Dhunga Go Go Glücksfee FI43360/15 (Ares von Federbach - Dhunga Cane Coraggioso)
AVO ERI, AVK 2
 
Dhunga Fee FI18181/15 (Amur vom Giebichenstein - Sofaulven Afrodite)
AVO ERI, AVK 1, SA, VASERT
 
Belaris von Mittelerde FI41385/12 (Chester vom Helenenhof - Apanachi von Turm Ilgalar), om. Seppo Vartimo, Tampere & Merja Vartimo, Tampere
AVO ERI, AVK 4
 
FI MVA Steppen Hill's Girls Got Rhythm FI33928/15 (Gandalf von Ragnvald - Steppen Hill's Before The Dawn)
AVO ERI, AVK 3
 
Muscaleros Carmen FI49360/14 (Belleur Apeile - Lumikedon Cultu Cimallus)
AVO ERI
 
FI MVA Blueberry Kiss Bayonne FI38698/11 (Kieristinga Dusty - Feuerblick Paris), om. Anu-Mari Dahlman, Jyväskylä
VAL ERI, VAK 1, PN 1, SA, ROP, BIS
 
Lumikedon Daigaduu FI47844/13 (Baloo vom Wolfsland - Lumikedon Balleriina), om. Raili Ojanperä, Vihanti
VAL ERI
 
FI MVA EE MVA EEJV-12 EEV-12 JV-11 TLNW-13 V-11 Blueberry Kiss Barcelonnette FI38697/11 (Kieristinga Dusty - Feuerblick Paris), om. Jessica Varjonen, Jyväskylä
VAL ERI
 
FI MVA HeJW-11 V-12 V-13 V-15 Lumikedon Cultu Cimallus FI52058/10 (Milaika’s Fenno Farouk - Fridlyckans Alice), om. Sari Sakala, Kuusa
VAL ERI, VAK 4
 
C.I.B FI MVA BALT MVA BY MVA EE MVA LT MVA LV MVA RU MVA SE MVA BALT JMVA EE JMVA LT JMVA LV JMVA RU JMVA BALTJV-10 EEJV-10 JMV-10 LVJV-10 RFKV-11 Asta vom Wolfsland FI17236/10 (O-Jey von der Hofener Rippe - Gandajrika vom Braulshof), om. Oksana Jokimies, Muurikkala
VAL EH
 
Fabulous Dantas Alpha Yu-Na FI13025/13 (Dante Belak des Legendes de Retz - Asta vom Wolfsland), om. Anne Soininen, Savonlinna
VAL ERI
 
FI MVA Dhunga Dragon Rider FI48950/13 (Okito von der Drachenweide - Nanuzzin Mimosa), om. Elina Vitikainen, Leppävirta & Juuso Vitikainen, Leppävirta
VAL ERI
 
Steppen Hill's English Rose FI21332/14 (Sandor Sayac - Steppen Hill's Before The Dawn), om. Sari Uusitalo, Kodesjärvi
VAL ERI, VAK 2, SA
 
EE MVA Dhunga Dragon Fire FI48949/13 (Okito von der Drachenweide - Nanuzzin Mimosa), om. Elina Erkkilä, Juokslahti
VAL ERI
 
FI MVA SE MVA HeJW-14 HeW-14 JMV-14 JV-14 Lumikedon Delladaa FI47843/13 (Baloo vom Wolfsland - Lumikedon Balleriina), om. Leena Kurkela, Kempele
VAL ERI, VAK 3
 
FI MVA Feuerblick Paris FIN33880/07 (Leiionspitz Nekku - Northernpride Sugar’N’Spice), om. Mirva Salmi, Jyväskylä
VET ERI, VEK 3
 
Feuerblick Nocturne FIN36347/05 (Havulinnun Custu Citkahros - Northernpride Sugar’N’Spice), om. Inka Kinnunen, Nummela
VET ERI, VEK 1, PN 3, SA, VET-ROP
 
FI MVA HeVW-15 VV-14 Essente Jafelie Jelda EJ51251/06 (Kieristinga Apollo - Eucham's Holly), om. Tiina Vartimo, Tampere & Merja Vartimo, Tampere
VET ERI, VEK 2, PN 4, SA
 
FI MVA JV-12 V-14 Steppen Hill's Before The Dawn FI17822/12 (Balule Fergo - Essente Nanchelle Nay ), om. Sari Uusitalo, Kodesjärvi
JÄL JÄK 1, KP
 
Dhunga, Elina Erkkilä
KASV 2, KP
 
Steppen Hill's, Sari Uusitalo
KASV 3
 
Lumikedon, Raili Ojanperä
KASV 1, KP
 
Karhunpesän, Arja Lehervo
 
Essente, Sari Tamminen
KASV 4
 

« Näyttelytuloksia 2017

« Näyttelyt