Suomen Eurasier Kerho ry

Näyttelytuloksia 2016

Käytettyjä lyhenteitä: ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T = tyydyttävä, HYL = hylkäävä, EVA = ei voida arvostella, SA = sertifikaatin arvoinen, PU = paras uros, PN = paras narttu, SERT = sertifikaatti, CACIB = kansainvälinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras

Nastola (Erikoisnäyttely), 03.07.2016
Erika Häkkinen, Suomi
 
Steppen Hill's Ghost Rider FI33924/15 (Gandalf von Ragnvald - Steppen Hill's Before The Dawn)
JUN EH, JUK 2
 
Steppen Hill's Fly By Nights FI34585/15 (Fridlyckans Dexter - Steppen Hill's Astral Romance)
JUN H
 
Invidus Fireball FI39767/15 (Baloo vom Wolfsland - Invidus Crocodilus)
JUN H
 
Ex Amino's Enchanted By The Thunder FI53858/15, SE45697/2015 (Gandalf von Ragnvald - Leijonspitz Marvellous Miyaka)
JUN EH, JUK 3
 
Steppen Hill's Goodbay To Romance FI33926/15 (Gandalf von Ragnvald - Steppen Hill's Before The Dawn)
JUN ERI, JUK 1, PU 1, SA, VSP, SERT
 
Fabulous Dantas Charm Reino FI32434/15 (Lejonbols The Super Star - Asta vom Wolfsland)
JUN EH, JUK 4
 
Invidus Temple of Thought FI53864/14 (Leiionspitz Raikuli - Invidus Cara)
NUO EH, NUK 1
 
JV-14 Steppen Hill's Event Horizon FI21331/14 (Sandor Sayac - Steppen Hill's Before The Dawn), om. Sari Uusitalo, Kodesjärvi & Hanna Uosukainen, Tammela
AVO ERI, AVK 1, PU 3, SA, VASERT
 
Elvo von der Jungfernmühle FI46546/12 (Benny von den Wolfswiesen - Tvaerskov’s Kiyomi), om. Juha Oikkonen, Lappeenranta
AVO H
 
FI MVA JV-13 TLNW-14 Essente Sandor Sayac FI51698/12 (Rölli zum Weiacherhorn - Lumikedon Cumma Cuttura), om. Kaisa Savolainen, Pori
VAL EH, VAK 4
 
FI MVA BALT JMVA EE JMVA LT JMVA LV JMVA BALTJV-15 HeJW-14 HeW-14 HeW-15 LTJV-15 TLNW-16 Essente Uandor Unyc FI23530/14 (Essente Giddy Gilbert - Lumikedon Cumma Cuttura), om. Maria Eerola, Hämeenlinna
VAL ERI, VAK 1, PU 2, SA
 
Alphacanis Strawberry Boy FI41875/14 (Balule Devil by Night - Alphacanis Attica), om. Johanna Poutanen, Karhula
VAL ERI, VAK 3
 
FI MVA HeW-12 V-12 Milaika's Hjalte FI10942/11 (Ivo vom Lachsbach - Milaika’s Elies-Sapei), om. Sari Uusitalo, Kodesjärvi
VAL EH
 
FI MVA Karhunpesän Rento-Roope FI28925/12 (Finne von den Wuppertatzen - Karhunpesän Lumi-Kukka), om. Anna Pajunen, Tampere
VAL ERI, VAK 2, PU 4, SA
 
FI MVA Essente Oscar O'deau FI11991/10 (Milaika’s Fenno Farouk - Essente Goody-Goody), om. Eija Aronen, Karhula
VAL EH
 
C.I.B FI MVA BALT MVA DK MVA EE MVA LT MVA LV MVA NO MVA POHJ MVA RU MVA SE MVA BALTJV-09 BALTV-10 EEJV-09 EEV-09 EEV-10 HeW-11 LVV-10 MV-14 V-10 Milaika's Fenno Farouk EJ37076/08 (Milaika`s Dusty - Dulci vom Vierwindehaus), om. Elisa Vallinen, Pori
VET ERI, VEK 1, SA, VET VSP
 
C.I.B FI MVA BY MVA EE MVA LV MVA BALT VMVA JMVA LT VMVA JMVA EE VMVA LV VMVA EEVV-14 LTVV-15 LVVV-15 Essente Giddy Gilbert FIN26579/05 (Havulinnun Fakke Fantom - Eucham's Holly), om. Maria Eerola, Hämeenlinna
VET EH, VEK 3
 
C.I.B FI MVA EE MVA NO MVA POHJ MVA SE MVA EE JMVA EE VMVA BALTV-12 BALTVV-15 EEJV-06 EEV-15 EEV-16 EEVV-15 EEVV-16 HeVW-14 JV-06 LVVV-16 PMVV-13 TLNVW-16 TLNW-12 V-14 VV-13 VV-14 VV-15 Cloudy Bay's Columbo FIN52157/05 (Monty von der kleinen Blaike - Northernpride Ma Baker), om. Johanna Poutanen, Karhula
VET ERI, VEK 2
 
Invidus Funeral Of Hearts FI39768/15 (Baloo vom Wolfsland - Invidus Crocodilus)
JUN ERI, JUK 1, PN 2, SA, VASERT
 
Steppen Hill's Girls Got Rhythm FI33928/15 (Gandalf von Ragnvald - Steppen Hill's Before The Dawn)
JUN ERI, JUK 2, SA
 
Invidus Illusion and Dream FI53869/14 (Leiionspitz Raikuli - Invidus Cara)
NUO ERI, NUK 3
 
Essente Vivenna Venja FI51611/14 (Gandalf von Ragnvald - Lumikedon Cumma Cuttura)
NUO EH
 
Muscaleros Carmen FI49360/14 (Belleur Apeile - Lumikedon Cultu Cimallus)
NUO ERI, NUK 1, PN 1, SA, ROP, SERT
 
BALT JMVA EE JMVA LT JMVA LV JMVA HeJW-15 JV-15 Fridlyckans Ina Indiana FI14986/15 (Fridlyckans Don Johnson - Steppen Hill's Chasing the Angels)
NUO ERI, NUK 4
 
Invidus Someone Special FI53867/14 (Leiionspitz Raikuli Remy - Invidus Cara)
NUO ERI, NUK 2, PN 3, SA
 
Invidus Cara FI57561/12 (Brasko Tomimopa - Invidus Azariah), om. Inka Kinnunen, Nummela & Kati Tuura, Nummela
AVO ERI, AVK 1, SA
 
Steppen Hill's Child Of Time FI54790/12 (Milaika’s Hjalte - Essente Nanchelle Nay ), om. Elina Ylitalo, Mieto
AVO EH, AVK 2
 
Invidus Caelestis FI57562/12 (Brasko Tomimopa - Invidus Azariah), om. Anu Kostia, Lohja
AVO H
 
Belaris von Mittelerde FI41385/12 (Chester vom Helenenhof - Apanachi von Turm Ilgalar), om. Seppo Vartimo, Tampere & Merja Vartimo, Tampere
AVO H
 
FI MVA HeJW-11 V-12 V-13 V-15 Lumikedon Cultu Cimallus FI52058/10 (Milaika’s Fenno Farouk - Fridlyckans Alice), om. Sari Sakala, Kuusa
VAL EH, VAK 4
 
FI MVA JV-12 V-14 Steppen Hill's Before The Dawn FI17822/12 (Balule Fergo - Essente Nanchelle Nay ), om. Sari Uusitalo, Kodesjärvi
VAL ERI, VAK 3
 
Steppen Hill's English Rose FI21332/14 (Sandor Sayac - Steppen Hill's Before The Dawn), om. Sari Uusitalo, Kodesjärvi
VAL ERI, VAK 1, PN 4 , SA
 
FI MVA Invidus Azariah FI45096/09 (Milaika’s Captain - Feuerblick Nocturne), om. Anu Kostia, Lohja
VAL ERI, VAK 2, SA
 
Dhungha Dragon Tail FI48948/13 (Okito von der Drachenweide - Nanuzzin Mimosa), om. Katri Patjas , Elimäki
VAL EH
 
FI MVA Eucham's Jezzamine FIN28781/05 (Kutrin Zarathustra - Eucham’s Haydee), om. Eija Aronen, Karhula
VET ERI, VEK 2, SA
 
Feuerblick Nocturne FIN36347/05 (Havulinnun Custu Citkahros - Northernpride Sugar’N’Spice), om. Inka Kinnunen, Nummela
VET ERI, VEK 1, VET ROP
 
FI MVA HeVW-15 VV-14 Essente Jafelie Jelda EJ51251/06 (Kieristinga Apollo - Eucham's Holly), om. Tiina Vartimo, Tampere & Merja Vartimo, Tampere
VET ERI, VEK 3
 

« Näyttelytuloksia 2016

« Näyttelyt